ANKSTYVOJO MUZIKINIO UGDYMO STUDIJA (AMUS) TRIOLĖ

 

Daugeliui, kuriems rūpi vaiko muzikinis ugdymas, iškyla klausimas:

 „Ar tikrai kūdikius galima mokyti muzikos?“

– Atsakyti galima, remiantis mokslininkų įrodymais, jog muzikinis ugdymas pradedamas nuo gimimo ir net anksčiau, kai tik smegenys ir kūnas pradeda reaguoti į garsą.

Tyrėjų užfiksuota:

-jog vaisius, būdamas motinos įsčiose, jaučia aplinkoje skambančią muziką;

-kad kūdikiai gali pajusti mažus melodinio kontūro ir ritminių frazių skirtumus;

-kad kai kurios muzikinio ugdymo formos gali pagerinti mažylių erdvės ir laiko orientaciją.

Žymus muzikos pedagogas Edwin E. Gordon tyrimais įrodė jog maždaug 68 proc. vaikų yra vidutinių muzikinių gabumų, 16 proc. – aukštesnių nei vidutinių ir 16 proc. žemesnių nei vidutinių arba žemų muzikinių gabumų. Tai reiškia, kad visi jų turi, tik ne vienodai. Įgimtų muzikinių gabumų iš anksto negalima nustatyti net genetiniais tyrimais, tačiau iki devynerių metų juos galima tiesiogiai ir stipriai paveikti  muzikalia aplinka, nuosekliu ir tikslingu ugdymu bei skatinimu.

Taigi, svarbiausi yra pirmieji vaiko gyvenimo mėnesiai ir metai. Būtent tada labai svarbu jiems sukurti gerą muzikinę aplinką, kurioje vaikučiai girdėtų įvairios muzikos, dainų, ritminių žaidimų, taip pat būtų ir patys išgirsti - pakartoti jų spontaniški vokaliniai komentarai ir atsakymai, kurie padės mažyliui išlaikyti ir praplėsti įgimtą susidomėjimą muzika. Visa tai Jūs rasite ankstyvojo muzikinio ugdymo studijoje (AMUS)TRIOLĖ, įkurtoje 2010 m. Klaipėdoje. Čia taikomi įvairiausi užsienio ir lietuvių muzikos pedagogų metodai, bei siekiama, jog vaikučiai išmoktų išgirsti ir atlikti muziką kasdieniame gyvenime su didžiausiu džiaugsmu. TRIOLĖS įkūrėja ir vadovė – choro dirigentė, muzikos pedagogė ir terapeutė – Laima, šia veikla užsiimanti nuo 2005 metų tiki, jog teisinga ir džiaugsminga muzikinė patirtis, ankstyvoje vaikystėje, duos teigiamų rezultatų pilnavertiškam vaiko ugdymui, subrandins jį intelektualia, harmoninga ir kūrybinga asmenybe.